wtorek, 7 kwietnia 2020

08.04.2020 środa


Dzień 08.04.2020 środa


Słyszałam, że tęsknicie za szkołą, koleżankami, kolegami, nauczycielami, ale musicie wiedzieć, że pani też tęskni za Wami - oto dowód. 




Mam nadzieję, że poradziliście sobie z wczorajszymi zadaniami. Jesteście zdolni i pięknie pracujecie więc na pewno świetnie Wam poszło. Jeśli coś Wam się nie udało ----> pamiętajcie, że jesteśmy optymistami i znajdziemy rozwiązanie każdego problemu.



Już wkrótce będzie Wielkanoc, wraz z rodziną będziecie świętować w domach. 
A jakie tradycje związane są z tymi świętami dowiecie się podczas dzisiejszej lekcji. Dziś spotykamy się ostatni raz przed świętami. A potem od czwartku zaczyna się przerwa wielkanocna, która potrwa do wtorku.


  1. Edukacja polonistyczna
  2. Edukacja plastyczna
  3. Wychowanie – fizyczne


Temat dnia: Tradycyjna Wielkanoc
Na dzisiejszych zajęciach będziecie rozmawiać o Wielkanocy – dowiecie się, dlaczego ważne jest uczestniczenie w kulturze i jaką wartość niesie za sobą podtrzymywanie tradycji. Co to jest tradycja? Poznacie różne metody ozdabiania wielkanocnych jaj. Dowiecie się, jak wyglądają święta u bohaterów opowiadania. Poznacie tradycje i symbole wielkanocne. 
1. Edukacja polonistyczna


Wielkanocne świętowanie – rozwijanie umiejętności czytania tekstu ze zrozumieniem
 (podr. pol.-społ. s. 74,75).
Dzieci odczytują fragmentami opowiadanie Abecelki (polecenie 1). 
Odpowiadają na pytania do tekstu (polecenia 2, 3, 4). Następnie porównują świętowanie w swoich domach z tym przedstawionym w opowiadaniu. Mówią, który dzień świąt wielkanocnych lubią najbardziej i dlaczego.

Polskie zwyczaje wielkanocne i nie tylko

https://www.canva.com/design/DAD4qHxjk3w/aaAhPrVpONIUPdA-rkxD7w/view?fbclid=IwAR0zEV_7sZg8dd12gVa4gKKFi6e6FFWZT6fFTJH-FNbAh-


Jajko – symbol życia.

Po obejrzeniu filmiku można z dzieckiem porozmawiać na temat znaczenia i symboliki jaj wielkanocnych.
                                                                    


                                                                       Ciekawostka






Symbole Wielkanocy – rozwijanie myślenia (ćw. pol.-społ. s. 78)

Dzieci oglądają zdjęcia przedmiotów. Wybierają te, które dotyczą Wielkanocy i otaczają je zieloną pętlą. Mówią, z jakimi świętami kojarzą się pozostałe obrazki i kiedy obchodzi się święta Bożego Narodzenia (ćw. 1).
Rodzic wyjaśnia, że Wielkanoc każdego roku może wypaść w inny dzień miesiąca, jednak zawsze w niedzielę i poniedziałek. Wielkanoc to święto ruchome, które ściśle się wiąże z rytmem przyrody, określane przez kalendarz księżycowy, wypadające zawsze na pierwszą niedzielę po pierwszej wiosennej pełni księżyca. Można przy okazji powiedzieć dziecku dlaczego w tym roku święta wielkanocne będą obchodzone inaczej.
Dzieci odczytują teksty z kolorowych karteczek i łączą je z właściwymi symbolami (ćw. 2 s.78).
A teraz wstań, włącz film i klaszcz według kodu



Kolorowe pisanki – ćwiczenie plastyczne (ćw. pol.-społ. s. 79).
Dzieci odczytują wypowiedzi bohaterów. Mówią, o jakich pisankach marzą, następnie ozdabiają pisanki zgodnie z życzeniami bohaterów (ćw. 3).
Śmigus-dyngus – kształtowanie właściwych postaw społecznych (ćw. pol.-społ. s. 80). •
. • Dzieci odczytują informację o śmigusie-dyngusie. Wypowiadają się, w jaki sposób bezpiecznie podtrzymywać tę tradycyjną zabawę (ćw. 1).
Utrwalanie znajomości bohaterów podręcznika, ćwiczenia w pisaniu (ćw. pol.-społ. s. 80).
Dzieci wymieniają imiona bohaterów podręcznika przedstawionych na obrazkach. Odczytują zapisane zdanie. Samodzielnie uzupełniają zapisy do kolejnych obrazków (ćw. 2)
2. Edukacja plastyczna




Wejdź w poniższy link i pobaw się kolorowaniem  Wielkanocnych motywów.

 Wybierz ten, który najbardziej Ci odpowiada. Pokoloruj według własnego

 pomysłu, zrób zdjęcie i prześlij  na stronę szkoły 07.04.2020r.

https://www.kolorowankionline.net/krolik-i-pisanki-w-trawie


3. wychowanie - fizyczne
Ćwiczenia dla dzieci - prawidłowa postawa


Wstajemy i ćwiczymy Przygotujcie sobie wcześniej kartkę papieru, matę lub mały dywanik, małą i średnią piłkę, hula – hop i książkę.


Ćwiczenia dla dzieci - prawidłowa postawa




I zadanie domowe - napisz w komentarzu jak Ty przygotowujesz się do świąt (może pieczesz ciasteczka, mazurka lub babkę wielkanocną, może sprzątasz swój pokój, może pomagasz mamie, a może tylko odpoczywasz).
Czekam na Twoją odpowiedź.



Nasze prace



 Ania


Nikolka



Igorek


 Igorek


Igorek


Kubuś


 
Juleczka

 Kamilek


                                                                          

     Kamilek




Oluś




Wiktorek



Wiktorek



Kacperek


Igorek







                                          Kochane Dzieci !

Drodzy Rodzice!





 Z okazji Świąt Wielkanocnych

Życzę Wam i Waszym rodzinom...

POGODY DUCHA, 

pozytywnych myśli

w tych trudnych dla nas chwilach

i mimo rozłąki -

 przeżywania tych Świąt

tak jak dawniej...


Wszystkiego najlepszego życzy 

                                p. Małgosia z rodziną :)

























Pa pa spotkamy się po świętach w środę :)












13 komentarzy:

  1. Dzień dobry.Ja i moja rodzina czas przedświąteczny spędzamy bardzo aktywnie.Robimy porządki,sprzątam swój pokój, dekoruję go świątecznie różnymi ozdobami.Pomagam mamie w pieczeniu babeczek i ozdabianiu mazurka.Co roku wspólnie przygotowujemy święconkę i malujemy pisanki na świąteczny stół.Dziękujemy za przesłane życzenia i również życzymy pogodnych,zdrowych i spokojnych świąt. Igorek z rodziną.

    OdpowiedzUsuń
  2. Dzień dobry.Ja i moja rodzina czas przedświąteczny spędzamy bardzo aktywnie.Robimy porządki,sprzątam swój pokój, dekoruję go świątecznie różnymi ozdobami.Pomagam mamie w pieczeniu babeczek i ozdabianiu mazurka.Co roku wspólnie przygotowujemy święconkę i malujemy pisanki na świąteczny stół.Dziękujemy za przesłane życzenia i również życzymy pogodnych,zdrowych i spokojnych świąt. Igorek z rodziną.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. „Igorku możesz być z siebie dumny. Dobra robota!” 💪👏😊

      Usuń
  3. Ania robi pisanki z mamą, pomaga robić ciasteczka i później je zjadać 😀.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. No, no, no wszyscy widzieliśmy wypieki Ani. Znakomita robota Aneczko!😋😍

      Usuń
  4. Ten komentarz został usunięty przez autora.

    OdpowiedzUsuń
  5. Dzień dobry Pani. Ja ozdabiam pokój wielkanocnymi dekoracjami. Razem z mamą piekę babeczki i je dekoruję. Wspólnie z rodziną ozdabiam pisanki wzorkami i układam je w koszyczku ze święconką. Wolny czas spędzam na dworze. Przesyłam Pani życzenia rodzinnych, zdrowych, radosnych Świąt Wielkanocnych i mokrego dyngusa😀. Wiktorek z rodziną.🚜

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Widzę, że naprawdę dużo pracujesz Wiktorku. Cieszę się, że tak chętnie pomagasz rodzicom 😊👏Dziękuję bardzo za życzenia 😊🐥☘️

      Usuń
  6. Nikola.Ja pomagam mamie w pieczeniu ciast i robieniu salatek. Sprzątam swój pokój i bawię się z siostrą. Razem szykujemy koszyczek ze swieconka. Życzę z moją rodzinką wszystkim wesołych świąt i mokrego dyngusa. Do zobaczenia w szkole.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Jestem z Ciebie dumna Nikolka 😊👏 Bardzo ładnie,że pomagasz rodzicom a szczególnie mamie😍 Wiem, że masz dobre serduszko a i przy okazji dajesz przykład swojej młodszej siostrzyczce. 😉 Dziękuję bardzo za życzenia 😊🐰🌷🌞

      Usuń
  7. Kubuś.Ja trochę choruje siosra zaraziła mnie ospą ale mimo wszystko staram się pomagać w przygotowaniach do Świąt sprzątam pomagam dekorować babeczki,malowac pisanki na Wielkanocny stół.Dziekujemy za życzenia,i też z całą rodzinką dla całej rodzinki Z okazji Świąt Wielkanocnych, składam najserdeczniejsze życzenia,smacznego jajka oraz obfitego Lanego Poniedzialku
    do święconki

    OdpowiedzUsuń
  8. Oj to niedobrze Kubusiu, że zachorowałeś. Na pewno bardzo swędzi😟😔. To tym bardziej cieszę się, że uczestniczysz w przygotowaniach świątecznych bo na pewno nie jest ci łatwo. Życzę Ci szybkiego powrotu do zdrowia i dziękuję za życzenia.😊🌞⛹️‍🌼🌸

    OdpowiedzUsuń